Loading...

Fransız Rüzgarı 

Jean Lafont Paris - Şıklığı ve bohem tarzı ile Mazukelli asetatlarının kalitesini, ahenk içinde buluşturan sıradışı renkli bir koleksiyon. Fransa'nın gözlük terzisi ünvanına sahip atölye, 1923 yılından beri tasarlamaya ve asetata hayat vermeye devam ediyor.

Yıl 2023 ve Lafont 100. yılını kutluyor…

Paris'teki bir butikten dünyaca ünlü bir Maison'a uzanan benzersiz bir yolculukla 100 yıllık bir aile tarihi.

Lafont'un hikayesi, 1923'te Louis Lafont'un 11 rue Vignon Paris adresinde ilk optik butiğini açmasıyla başlar. Maison, 1980'lerde Laurence ve Philippe Lafont'un ikonik çerçeveleri GENIE'yi tanıtmasıyla çok önemli bir dönüş yapar.

Günümüzde gerçek bir optik moda evi olan Lafont, her yıl, yılda iki kez yaklaşık 30 yeni modeli görücüye çıkarıyor. Her sezonun yenilikleri arasında erkekler, kadınlar ve çocuklar için şık, akıllı ve tarz gözlükler bulunur. Ailenin tüm yönleri için tasarlanmış sağlam bir koleksiyonla Lafont, kendine dünyada saygın bir itibar oluşturdu.

"İlham; birbirini izleyen yaratıcı çağrışımlar, güzellik arzusu ve denge arayışıdır."

Her şey bir eskizle başlar. Thomas ilk fikirlerini ve bir sonraki çerçevenin karakteristik unsurlarını ortaya koyar. Ardından, İmalat süreci için başlangıç noktasını oluşturan ölçekli bir çizim yapılır. Maison'un yaratıcı bağımsızlığı, Paris şıklığına sahip orijinal koleksiyonlar tasarlamayı mümkün kılar.

PARİS'TEN Alınan İlham;

Maison Lafont, Parisli bir tavır sergiliyor. Bu cesur, sürekli gelişen Paris tarzı, her sezon yenilediği özel renk paleti sayesinde en çok satan modellerini moda ışığında güncelliyor.  • "Her zaman bir eskiz defteri taşıyorum böylece spontan fikirleri kağıda yazabilirim."

    Thomas Lafont
  • Çerçevelerimiz, gözlük mirasına saygı ve güzel ürünlere duyulan tutkuyla Fransa'nın kuzey bölgesinde üretilmektedir.


  • Maison Lafont, Parisli bir tavır sergiliyor.Fransız Menşei Garantili Marka

Maison Lafont, Origine France Garantie (OFG, Garantili Fransız Menşei) sertifikasıyla, ürünün menşei ve izlenebilirliği konusunda şeffaflık gösteriyor.
Maison Lafont, ayrıca %100 Fransız üretimi olduğunu doğrulayabilmek için de OFG sertifikasını alma girişiminde bulundu. Mayıs 2016'da bağımsız bir akredite kuruluşu olan Bureau Veritas Lafont'un üretim / tedarik zincirini ve dosyalarını denetledikten sonra OFG sertifikasını firmaya verdi.

Bugün koleksiyonlarımızın %80'den fazlası OFG sertifikalıdır ve koleksiyonlarımızda 500'den fazla ürünü temsil etmektedir.

Dayanıklı, Tamir Edilebilir Ürünler

Çerçevelerimiz günlük kullanım için üretilmiştir. Lafont ürünleri, uzmanlığımız ve malzeme kalitesi sayesinde uzun ömürlüdür.
Müşteri hizmetleri departmanımız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır. Çerçevelerimizin tamamı tamir edilebilir olup, her modelin yedek parçası bulunmaktadır.

Yakın Plan

BDT Optik

BDT Optik 2017'den beri yürüdüğü yolda her zaman mükemmeli hedeflemektedir.

Mobil: 0532 205 97 17

Email: info@bdtoptik.com.tr